Vücut Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bakımlı ve güzel olmak için sadece yüze, ellere krem sürmek, saçlara bakım yapmak yeterli değildir. Bakımlı bir kadın tepeden tırnağa bakımlı olmalıdır. Vücut bakımı birçok kadın tarafından ertelenir ya da sadece yaz aylarında önemsenir. Aslında vücut bakımı sadece birkaç detayı dikkate aldığınızda çok da karmaşık ve zor değildir.

Öncellikle her gün duş alın. Çünkü ancak temiz bir vücuda bakım yapılabilir. Cildinizi nemlendirici içerikli duş jelleri ya da bitkisel sabunlarla temizleyin. Haftada bir vücudunuzu keselemeniz ölü derilerden kurtulmanızı sağlar. Vücut nemlendiricisi olarak seçtiğiniz ürünü ıslak teninize uygulayın. Özellikle bebe yağı ve birçok krem ıslak vücuda uygulandığında nemi ciltte hapsederek, her zaman genç bir cilde sahip olmanızı sağlar. Masaj da vücut bakımı için olmazsa olmazdır. Düzenli aralıklarla yapılan masaj hem sizi dinlendirir, hem de kan dolaşımınızı hızlandırarak sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlar.

Vücut bakımının diğer bir parçası da sıkılaştırıcı kremleridir. Göğüs ve bacak bölgeleri için kullanılabilecek sıkılaştırıcı kremlerin yanı sıra selülit kremleri de vücut bakımınızın bir parçası olsun. Özellikle gıdı, boyun ve dekolteniz için genç yaşlarda nemlendirici kremler, 30’lu, 40’lı yaşlardan sonra ise sıkılaştırıcı kremler kullanarak bu bölgelerdeki sarkmaların ve kırışıkların oluşumunu yavaşlatabilirsiniz.

Vücut bakımının olmazsa olmazlarının arasında spor da yer alıyor. Hangi dalıyla olursa olsun, sporla uğraşmanız sağlıklı olmanızın yanı sıra vücut bakımınız için de gereklidir.Spor sayesinde vücudunuzun kan dolaşımı hızlanır. Bu da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Kendini iyi hisseden kadın da her zaman bakımlı ve güzel olmaya hazırdır.

One Comment on “Vücut Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  1. Wacalaykum Assalaam Waraxmatullaahi Waaatakabruh,1/4 koob sokor, waxaa laga wadaa rubac koob. Waa hal koob oo afar loo qeybiyay. Rubac koobkana wuxuu u-dhigmaa afar qaaddo weyn nooca cuntada lagu cuno.

Comments are closed.