Yaz Mevsiminde Saç Bakımı

Yazın saçlarınızın terden, güneşten ve nemden etkilenmesine ve bolca dökülmesine engel olmak mı istiyorsunuz? İşte yaz mevsimi ve sonrasında oluşan saç dökülme problemine engel olmak için özellikle yapılması gerekenler:

Cildin ne kadar neme ihtiyacı varsa, saçların da sağlıklı kalabilmek için, özellikle de yaz aylarında ekstra neme ihtiyaç duyarlar. Saç kremlerini kullanırken saç diplerine sürmeden sadece 2 dakika kadar saç uçlarında bekletin ve bol suyla yıkayın.

Saçlarınızı dinlendirin

Yaz mevsiminde hemen her gün duş aldığımızı ve her defasında saçlarımızı şampuanladığımızı düşünecek olursak, sonbahar mevsimi geldiğinde saç dökülmesi problemiyle karşılaşacağımız kaçınılmaz bir durumdur. Bu nedenle her seferinde saç şampuanı kullanmadan hatta her seferinde saçımızı yıkamadan sadece bedenimize duş aldırarak serinlemek saç dökülmelerinin azalmasını sağlayacaktır.

Saçlarınızı havalandırın

Uzun saçlar her zaman moda, hatta kadınlığın simgesi niteliğindedir. Ancak yaz mevsiminde saçları açık bırakarak dolaşmak, terlemeye neden olur. Hemen hemen herkes sıkıca topladığı saçlarını topuz yaparak, gün boyu bir kavisin içine hapsediyor. Saç kökleri nefes alamıyor ve saç dökülmeleri başlıyor. Bu sebeplerden dolayı saçlarınızı havalandırın ve tüm gün topuz altına hapsetmeyin.

Bırakın saçlarınız kendiliğinden kurusunlar

Bütün kış sıcak fön makinalarıyla çekiştirilen ya da suni sıcak havayla kurutulan saçlarınızı, sıcak havalarda, açık bırakarak, doğal yollardan kurutmak, canlanmasına sebep olur.

Kırık saç uçlarınızı kestirin

Yaz mevsiminde özellikle saç uçlarında kırılmalar ve yıpranmalar meydana gelir. Güneş ışınları, denizin tuzlu suyuyla birleşince saçların daha fazla yıpranmasına ve kırıkların diplere doğru yol almasına neden olur. Saç uçlarınız ne kadar sağlam olursa, tahribat yukarı doğru yönelmez ve saçlar daha doğal ve canlı görünür.

Organik saç ürünleri

Her şeye rağmen saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, organik saç bakım ürünleri kullanın, bunlar yapay kozmetiklerin aksine saçların sağlıklı ve gür çıkmasını sağlar.