top of page
groovy organik sirke.png
Line separator
Asset 7.png

Sirkelerimiz "Groovy Organik" markasıyla üretilmekte ve Sunrino Kozmetik güvencesiyle pazarlanmaktadır.

Asset 12.png
Asset 13.png
Asset 11.png
Asset 15.png
Asset 16.png
Asset 17.png
Asset 18.png
Asset 7.png

Bayrak Çiftliği

Bayrak çiftliğinin hikayesi yaklaşık olarak 30 yıl önce başladı.

Çiftliğin sahipleri olan Birsel ve İbrahim Bayrak çifti, Buğday Derneğinin yürüttüğü Tatuta Çiftliği konsepti kapsamında Almanya'da ekolojik ve organik tarım eğitimi aldıktan sonra, Amasya Gümüşhacıköy'deki arazilerinde Bayrak Çiftliğini kurma kararı almışlar ve Bayrak Çiftliği hikayesi böylelikle başlamış.

close-up-picture-sapling-plant-is-growing.jpg
Asset 1.png

Bayrak çiftliğinin hikayesi yaklaşık olarak 30 yıl önce başladı.

WhatsApp Image 2021-08-13 at 17.50.47.jpeg

Tamamen Doğal

Bayrak Çiftliğinde ilaç ve kimyasal girdi olmadan tamamen doğal ve organik yöntemlerle, onlarca çeşit meyve üretimi ve arıcılık yapılmaktadır. Bahçemizde canlı sağlığına ve ekolojiye zarar verecek hiçbir işlem yapılmamaktadır.  Gübre olarak bahçede doğal yollarla üretilen kompostlar ve hayvan gübresi kullanılmaktadır. Bahçemiz; 40’a yakın elma çeşitliliğiyle Türkiye'deki en çok çeşide sahip organik çiftlik olma unvanına sahiptir 

Çiftliğimizde tamamen doğal yöntemlerle yetiştirilen meyvelerden organik sirke, organik reçel ve marmelat üretimi yapılmaktadır. Sirkelerimiz, odun ateşinde kaynatılan meyve şurubunun, doğal fermantasyonu ile üretilmekte ve minimum bir buçuk yıl dinlendirdikten sonra şişelenmektedir.

WhatsApp Image 2021-08-13 at 17.50.47.jpeg
japon-elmasi_2.jpg

Doğadan Toplama Yöntemi

Ayrıca 2014 yılında ‘Doğadan Toplama Yöntemi’ projesi ile 2000 dönüm sertifikalı doğal araziden toplanan alıçlar, organik üretim süreçleri ile sirke üretimine dahil edilmiştir.

Asset 2.png

Sirkelerimiz "groovy organik" markasıyla üretilmekte ve Sunrino Kozmetik güvencesiyle pazarlanmaktadır. 

Ürünlerimiz Haziran 2021 itibari ile Organik marketler, online mağazalar ve eczanelerde yerini almıştır.

Bayrak Çiftliği

WWOOF

TATUTA Konsept

WWOOF™ federasyonu, doğa dostu tarımsal üretim alanlarında yaşama ve öğrenme fırsatı sunarak ekolojik tarım uygulamalarını destekleme amacıyla faaliyet gösteren dünya çapında bir topluluktur. Bu kuruluşun Türkiye organizasyonu ise Buğday Derneği tarafından TaTuTa adıyla kurulmuştur. Ta-rım, Tu-rizm Ta-kası tanımından türetilen TaTuTa; çiftliklerde gönüllü bilgi, tecrübe ve emek takası projesinin kısa adıdır. Tatuta projesinin ana amacı; ekolojik tarımla geçinen çiftçi ve işletmeleri, bu konuda bilgili, deneyimli veya ilgi sahibi kişilerle arazide bir araya getirerek bilgi ve tecrübe değiş tokuşunu sağlamaktır. 

close-up-picture-gardener-s-hand-holding-sapling-plant.jpg

Tatuta Gönüllüsü Ol!

Tatuta gönüllüsü; Çiftlikte gönüllü olarak çalışan kişidir. Gönüllü bu ziyaretlerde bilgi, deneyim ve emeğini paylaşırken, yiyecek, içecek ve barınma ihtiyaçları ev sahibi tarafından karşılanır. İşte takas tam da burada gerçekleşir. Bu takasta herhangi bir maddi alış veriş kesinlikle yoktur.

Turist olarak gelmek isteyenler herhangi bir yardım veya çalışma yapmak zorunda olmadan, çiftliğin imkanlarını, mutfağını ve konaklama yerini kullanabilirler. Karşılığında bunun için baştan belirlenmiş bir bedel öderler.

Organik Nedir

Organik, üretimde kimyasal girdi kullanmadan, her aşaması kontrollü ve sertifikalı üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır.

Organik, bilimsel ve hukuki bir kavramdır. Bir ürünün “doğal, naturel, katkısız, hormonsuz, saf, köy ürünü, çiftlikten, ev yapımı, sağlıklı” gibi ifadelerle pazarlanması organik olduğu anlamına gelmez.

Bir ürünün organik olarak üretilip pazarlanabilmesi için, Avrupa Birliği Organik Tarım Mevzuatı doğrultusunda, T.C Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarım yönetmeliğine uygun olarak üretilip, Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Organik Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları tarafından, üretici ve ürünlerin laboratuvar analizleri ile denetlenmiş, izlenebilirlik sistemi ile her aşaması kayıt altına alınıp belgelendirilmiş olması gerekir.

backdrop-22024_1920.jpg

NEDEN!

Groovy Organik

Çiftliğimizde her aşaması kontrollü ve izlenebilir süreçlere sahip, sertifikalı üretim yapılmaktadır.
 

Minimum 1,5 yıllık fermentasyon sürecini tamamlayan sirkelerden dolum yapılmaktadır.
 

Geleneksel yöntemlerle üretim yapılmaktadır.
 

Sirkelerimiz patentli bir teknikle üretilir. Bu üretim biçimi; sirkenin çok daha iyi olgunlaşmasını sağlar.
 

Çiftliğimiz global WWOOF Federasyonu üyesidir..
 

Çiftliğimiz Buğday Derneği üyesidir.
 

Çiftliğimiz Tatuta çiftliği olarak faaliyet göstermektedir.
 

Sirkelerimizin tamamı filtre edilmeden ve pastörize edilmeden üretilmektedir.
 

Çiftliğimiz Orser Organik Üretim sertifika kuruluşu tarafından denetlenmekte ve tarladan raf’a tüm süreçler takip edilmektedir.
 

26 ülkeden 300den fazla TaTuTa gönüllüsü çiftliğimizi ziyaret ederek ekolojik ve organik tarım faaliyetlerine bilgi ve emek desteği vermiştir.

Asset 2_edited.png

Sertifikalarımız ve Bağlı Olduğumuz Kurumlar

wfp.png
tatuta.png
wwoof.png
organik tarım.png
orser.png
buğday.png
Asset 7.png

Doğal

Organik

İçilebilir

Asset 17.png
Asset 18.png
Asset 12.png
Asset 11.png
Asset 16.png
Asset 15.png
Asset 14.png

Fermente Gıdaların
Yararları

Fermente gıdalar bağırsak florasına yardımcı olur. Fermente gıdalarda bulunan yararlı bakterileri almanız, mide ve bağırsak sisteminizde destekleyici bir mikrobiyotik ekosistem oluşturur. Bu yararlı bakteriler, kalın bağırsağınızda yaşar ve hastalıklara neden olan mikropları yenmenize yardımcı olur.

Adsız tasarım (1).png
rustic-wooden-plank-nature-product-background.jpg

Organik Sirke Faydaları

Bağışıklığı Destekler

Metabolizmayı Hızlandırır

Kan Basıncısı Düşürür

Kolesterolü Düşürür

Kan Şekerini Dengeler

Diş Eti Rahatsızlıklarını Azaltır

Mide Rahatsızlıklarında Faydalıdır

Kalp Damar Rahatsızlıkları Riskini Azaltır

Kanser Riskini Azaltır

Bağırsak Hareketlerini Düzenler

Tok Tutar

Antioksidan Etkisi Yaratır

Organik sirke; doğal sağlık için tercih edilen en popüler sirke türüdür. Birçoğu bilimsel kanıtlarla desteklenen çok sayıda faydası vardır.

Organik sirkesinin faydaları arasında; kilo vermeyi hızlandırma, kolesterolü düşürme, enfeksiyonlarla savaşma, kan şekeri kontrolü ve şeker hastalığının diğer belirtilerini yatıştırma gibi önemli yararlar sayılabilir.

 

Bir çorba kaşığı başına sadece üç kalori içerir. İçinde çok fazla vitamin veya mineral yoktur.

Sadece az miktarda potasyum bulunur. Kaliteli bir elma sirkesi yapısında ayrıca bazı amino asitler ve antioksidan maddeler de barındırır.

Boğaz ağrısını iyileştirme, ateş düşürme ve yara temizliği gibi farklı alanlarda kullanılan geleneksel bir ev ilacı olarak uzun bir geçmişe sahiptir.

groovy organik alıç sirkesi

Alıç Sirkesi

Alıç sirkesi A, B1, B2 ve C vitaminlerinin yanı sıra potasyum, magnezyum içeriği sayesinde günlük vitamin ihtiyacını karşılar, vitamin eksikliğini önler. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kişiyi hastalanmaktan korur. Alıç sirkesi kan yapıcı özelliği sayesinde kansızlığın tedavisinde de çok etkilidir.

Organik Alıç

find retailers

Contact us for detailed information about our sales points.

As Sunrino Cosmetic, we offer you our products at thousands of points with its inspection and experience.

flat-lay-tasty-red-apple.jpg

f.a.q.

For everything unasked and unanswered

You can contact us for all questions and problems about our products.

a href='httpswww.freepik.comphotosbackground'Background photo created by kues1 - www.freep

media & pr

Contact us for any support

you need at sales points.

Feel free to use the all about Sunrino Cosmetic and brands logo, images, website or press releases in your publication or media. Please contact our team for any further information, interview or other PR enquiries. A copy of your publication would be much appreciated!

podium-product-presentation-cream-color-pastel-concrete-flooring-3d-rendering.jpg
Doğada kadın

ACT NOW!

Join Us Protecting the World’s

bottom of page